آب و هوای ایتالیا

نوشته شده توسط: Super User
دسته بندی: معرفی ایتالیا
بازدید: 1867

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آب و هوای ایتالیا قسمت شمالی ایتالیا رشته کوه های مملو از برف وجود دارد ولی قسمت جنوبی آن دارای آب و هوای گرم تری است.

تفاوت بسیار زیاد آب و هوای ایتالیا  بین مناطق ساحلی و مرکز کشور ایتالیا وجود دارد، که این اختلاف هنگام ارتفاع از سطح دریا محسوس تر می شود.

 به طور مثال هنگامی که در میلان درجه حرارت زیر صفر است، درجه هوای ۲۰ درجه سانتی گراد را در پالرمو و سیسیلی خواهید داشت. این تفاوت دما در تابستان و آب و هوای ایتالیا کمتر حس می شود. تفاوت بسیار زیاد آب و هوایی بین مناطق ساحلی و مرکز کشور ایتالیا وجود دارد، که این اختلاف آب و هوای ایتالیا هنگام ارتفاع از سطح دریا بارزتر می شود.

بنر نمونه 870*120

تغییرات جوی و آب و هوای ایتالیا در این کشور گاهی آنقدر زیاد است که شهر به شهر دچار نوسان می شود.

بیشترین دمای ثبت شده در قسمت جنوبی کشور ایتالیا معادل ۴۶ درجه سانتی گراد است.

آب و هوای ایتالیا در دسته بندی آب و هوایی از نوع آب و هوای مدیترانه است.

 در برخی از ماه های سال مانند تیر و مرداد آب وهوای ایتالیا به ويژه در نقاط پست و کم ارتفاع آنقدر سخت و طاقت فرسا می شود که در زیر آفتاب شاید چند لحظه ای بیشتر نتوان دوام آورد.

 بعضی از شهرهای این کشور آب و هواي  ایتالیا به صورت شرجي مناطق استوايي را تداعي مي‌كند.

در تابستان ميانگين آب و هوای ایتالیا ودرجه حرارت در طول روز ۲۱ درجه و در جولاي و آگوست در گرمترين زمان به ۲۸ تا ۲۹ درجه مي‌رسد.

آب و هواي ایتالیا در زمستان و مخصوصا شب‌ها مي تواند بسيار سرد باشد. آب و هوای ایتالیا در بعضی از شهرها  به اندازه ۷ روز در سال بارش برف دارد.و خشک میباشد.

اگر قصد داريد درفصل هاي پائيز و بهار به ایتالیا مسافرت كنيد باید بدانید آب وهوای ایتالیا به صورت معتدل است و بارندگي مختصري دارد . ازآن جايي كه در آب و هوای ایتالیا هوا نه گرم است و نه سرد، مي توانيد زياد گردش كنيد و ازنقاط ديدني شهر لذت ببريد اما بايد لباس هاي مختلفي به همراه ببريد تا براي موقعيت هاي گوناگون و هنگام تغییرات آب وهوای ایتالیا آمادگي لازم را داشته باشيد.