هزینه سفر به ایتالیا

هزینه سفر به ایتالیا بر اساس مجموعه‎ای از فاکتورها از جمله هزینه بلیط رفت و برگشت، غذا، محل اقامت، گشت و گذار در شهر، ورودی برخی از مکانهای گردشگری و تفریحی‎ محاسبه می‎شود که در زیر بر شرح هر یک از آنها‎ می‎پردازیم.

 هزینه بلیط

یکی از موارد هزینه سفر به ایتالیا، قیمت و بهای بلیط‎ می‎باشد که برای بزرگسالان قیمت استاندارد و برای خردسالان تخفیفاتی نیز در نظر گرفته‎ می‎شود. همچنین برای کسانی که مدتی قبل‎تر بلیط خود را رزرو نمایند، تخفیفاتی داده‎ می‎شود. برخی توریست‏ها علاقه دارند تا از طریق مسیر زمینی و با قطار به کشور ایتالیا سفر کنند که در این صورت هزینه‎ها کمی گرانتر تمام‎ می‎شود.

بنر نمونه 870*120

هزینه مسیرهای در داخل ایتالیا

جابه جایی در بین شهرها نیز جز هزینه سفر به ایتالیا محسوب‎ می‎شود. در واقع برای سفر در داخل کشور ایتالیا نیازمند صرف برخی هزینه‎های حمل و نقل است. هزینه حمل و نقل در جنوب ایتالیا ارزان‎تر از شمال این کشور است. کسانی که به دنبال صرفه جویی در پول هستند‎ می‎توانند از طریق جنوب کشور به سیاحت بپردازند.

هزینه غذا در ایتالیا

غذا نیز یکی دیگر از مواردی است که در هزینه سفر به ایتالیا محاسبه‎ می‎گردد. در بازار فروشگاه‎های مواد غذایی خام وجود دارد که‎ می‎توان برای کاهش هزینه سفر به ایتالیا، خود اقدام به طبخ غذا نمود. اما برخی علاقه ای به این کار ندارند و ترجیح‎ می‎دهند غذا را به صورت آماده تهیه کنند.

غذاهای ایتالیایی در سراسر جهان معروف است. به ندرت‎ می‎توان در ایتالیا رستورانهایی را پیدا کرد که غذاهایی چون پیتزا و یا پاستای ایتالیایی نداشته باشند. در ایتالیا‎ می‎تواند پاستای خانگی را نیز که از مواد طبیعی درست شده، تهیه نمود. چند نمونه از غذاهای ایتالیا از جمله فگاتو، ونزیا، ریزوتو و ...‎ می‎باشند که در سطح جهان شناخته شده هستند. خرید این نوع غذاها کمی بر هزینه سفر به ایتالیا‎ می‎افزاید.

اکثر توریست‎ها در طول سفر خود به بازدید فلورانس، رم و ونیز اکتفا‎ می‎کنند. اما توصیه ما این است که سفر به شهرهای کوچکتر به معنای کاهش هزینه سفر به ایتالیا می‎باشد.‎ معمولا هزینه‎ها در شهرهای بزرگتر کمی گرانتر تمام می‎شود از این رو می‎توان در شهر‎های کوچک این کشور نیز گشت و گذار نمود و از آثار تاریخی و گردشگری این کشور لذت برد.

جاذبه‎های گردشگری کشور ایتالیا

بازدید از جاذبه‎های گردشگری کشور ایتالیا نیز نوعی هزینه سفر به ایتالیا محسوب‎ می‎شود. بازدید از سواحل آمالفی، جزیره سورنتا، تماشای صخره‎ها، باغ‎های انگور، شهرهای تاریخی و ... از جمله مکانهای گردشگری کشور ایتالیا می‎باشد.