تور ونیز

نوشته شده توسط: Super User
بازدید: 1741

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 تور ونیز یکی از عالی ترین مقاصد گردشگری جهت سفر به ایتالیا است. تور ونیز توری بی نظیر است زیرا ونیز شهری بی نظیراست که بر روی یک تالاب که توسط دریای ادریاتیک احاطه شده، بنا شده است.

  این شهر با قرارگیری در شمال شرقی ایتالیا شامل 118 جزیره است که تمامی آن ها توسط صد ها پل و کانال زیبا و خیره کننده به هم متصل شده است. از میان کانال ها "گرند کانال" مشهور ترین آن هاست و شهر ونیز رابه دو قسمت تقسیم می کند. مسیر های آبی زیبا و معماری تاریخی این شهر را تبدیل به یکی از رومانتیک ترین شهر های جهان کرده است. شهر ونیز معمولا پر ازدحام و گران تلقی می شود اما تور ونیز ارزش دیدن مناظر بی نظیرش مانند"میدان سنت مارک "و "باسیلیکا"، "کاخ دوگ "و "پل ریالتو" را دارد. یکی از پر طرفدارترین فعالیت هادر تور ونیز حرکت با قایق گاندولا در طول گرند کانال است. به هر حال تور ونیز به همان اندازه لذت بخش است که با یک قایق و پورتی در کنار کانال های پشتی حرکت کنیم. 

بنر نمونه 870*120

هر ساله تور ونیز میزبان یکی از مهیج ترین فستیوال های خیابانی است. در حالی که خیابان ها مملو از افرادی است که ماسک و لباس های رنگی به تن دارند و گرند کانال نیز مملو از دسته قایق های تزین شده و نیز قایق های گاندولا است.

یک سوغات پر طرفدار جهت خرید در تور های ونیز یکی از همان ماسک های خیابانی تزئین شده است. تور ونیز از طریق هواپیما، اتوبوس و قطار قابل انجام است. هیچ خودروی شخصی در ونیز وجود ندارد، بنابراین مردم پیاده و یا از طریق تاکسی های آبی در طول شبکه کانال جا به جا می شوند. مسافران تور ونیز باید توجه داشته باشند که ونیز معمولادر فصل بهار و پاییز بارندگی قابل توجهی را تجربه می کند.

تورونیز شايد در رديف مشهورترين تورهاي ايراني براي بازديد از كشورهاي ديگر باشد. تور ونیز در تمامي ماه هاي سال به روش هاي مختلف برگزار مي شود. در فصل بهار و تابستان كه مناسب ترين فصل است چه به صورت تور تنها ونیز و چه به صورت تور ونیز همراه كشورهاي ديگر برگزار مي شود. تورهاي ونیز در تمامي گروه ها و توسط هر دفتر خدمات مسافرتي و جهانگردي اجراء شود گردشگران را به برخي از امكان توريستي ونیز مي برند.

ميزان توانايي و قدرت  تورونیز  به اين است كه در زمان كمتر بتواند گردشگران را به سايت هاي مورد نظر راهنمايي كند.مقبره مارکوپولونیز  در کلیسایی در ونیز به نام سن لورنزو دی ونتزیا قرار دارد. گفتنی است در ونیز هر ساله جشنواره‌ی فیلم برگزار می گردد که در اواخر اگوست می باشد.

از دیدنی ها و کوچه پس کوچه های این شهر زیبا را می توان میدان سن مارکو، ایستگاه های کشتی، خانه مارکوپول،جشنواره ها و کارناوال هایی را نام برد که جز جاذبه تور های ونیز هم محسوب می شوند.
هم چنین پیشنهاد می کنیم سری به عمارت باسیلیکا در میدان سن مارکو، کانال اصلی(گرند کانال)، پل دیدگاه(پلی بین زندان پیومبی و دادگاه پالازا دوچاله که محلی برای آخرین دیدار زندانیان با شهر نیز بوده است)، پل ریالتو(پونته دی ریالتو)، بازار محلی میوه و عذای ریالتو، گالری آکادمیا و موزه ونیز بزنید و دیدن آن ها را در تورهای ونیز را از دست ندهید.

 

 

.