ویزا ایتالیا

نوشته شده توسط: Super User
دسته بندی: تورهای ایتالیا
بازدید: 1124

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا مدرکی است که ضمیمه گذرنامه می شود و نشان می دهد شما از سوی یکی از مقامات آن کشور مورد تایید برای ورود به آن کشور هستید. همچنین ویزای ایتالیا هدف شما و مدت زمان سفرتان ایتالیا را مشخص می کند.

یک نمونه از ویزا، ویزای شنگن یا ویزای اروپاست و برای کسانی که می خواهند به محدوده شنگن وارد شوند و ساکن محدوده شنگن نیستند، صادر می شود. ایتالیا از جمله کشورهای محدوده شنگن با جاذبه های گردشگری بسیار است که ویزای ایتایا از قوانین ویزای شنگن پیروی می کند. ویزای ایتالیا دارای دو تاریخ است. تاریخ اعتبار ویزا و تاریخ مدت زمان مجاز برای حضور در ایتالیا که حداکثر سه ماه (90 روز) می باشد.

 

یکی از نمونه ویزای ایتالیا که بسیاری از ایرانیان از آن استفاده می کنند ویزای توریستی ایتالیا می باشد و شامل کسانی می شود که به قصد گردشگری به عنوان یک توریست وارد ایتالیا شده و حداکثر سه ماه مجاز به حضور در این کشور است. در نظر داشته باشید این نمونه ویزای ایتالیا مبنی بر ویزای کار نیست و برای انجام فعالیت های تجاری باید مجوز مربوط به کار را داشته باشید.

جهت دریافت ویزای ایتالیا باید به دفتر کنسولی این کشور، در شهر تهران مراجعه کنید و فرم تقاضای ویزای ایتالیا را پر نمایید. برای دریافت و پرکردن این فرم به همراه داشتن شناسنامه، گذرنامه (کپی از گذرنامه فعلی و ویزاهای قبلی (آمریکا-کانادا-شنگن-سوییس-انگلیس-استرالیا) ، سه قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید، ترجمه آخرین مدرک تحصیلی، پرینت حساب بانکی بر روی سربرگ انگلیسی و مهرشده، اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی (ترجمه آخرین حکم کارگزینی، ترجمه گواهی اشتغال به کار، ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه دو سری کپی از اصل مدارک فارسی، ترجمه کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی، ترجمه مجوز کسب و یا کارت بازرگانی، ترجمه یک سند مالکیت به همراه دو سری کپی از اصل مدارک فارسی و ضمانت‌نامه بانکی و یا چک رمزدار به مبلغ .......... میلیون ریال به ازای هر فرد الزامی است. برای ارائه مدارک نیاز به وقت قبلی و انجام مصاحبه است که این بررسی و جواب دهی بین سه تا چهار هفته به طول می انجامد.

ممکن است برای اخذ ویزای ایتالیا با مشکلاتی مواجه شوید. برای این که بتوانید ویزای ایتالیا را دریافت کنید نیاز به اطلاعات کافی در این خصوص دارید تا ویزای شما رد نشود.

سفارتخانه ایتالیا: تهران - خيابان حافظ - خيابان نوفل لو شاتو - پلاک 81
تلفن: 7-66726955 (021)
فکس: 66726961

ساعات کاری: یکشنبه تا پنجشنبه – 9 الی 12

دفتر کنسولی ایتالیا: تهران - خیابان آفریقا - بالاتر از تقاطع میرداماد - نبش پارک صبا - خیابان فرزان شرقی – شماره 15

تلفن: 3-22047802 (021)

ساعات کاری: یکشنبه تا پنجشنبه – 8 الی 14