اماکن تفریحی ایتالیا

اماکن تفریحی ایتالیا بسیار متنوع و زیاد هستند. ایتالیا پنجمین کشور توریستی جهان در جنوب اروپا با آب و هوای متنوع مدیترانه ایی واقع شده است.

بنر نمونه 870*120

از جمله اماکن تفریحی ایتالیا کلیسا و عبادتگاه های مسیحی آن است که نمایشگر مذهب مردم ایتالیا است. در هر یک شهرهای ایتالیا می توان صدها کلیسا دید. بزرگترین کلیسای جامع کاتولیک جهان در شهر میلان ایتالیا قرار دارد. میلان که از جمله شهرهای ثروتمند اروپا شناخته شده است، با طراحی حرفه ایی در معماری شهری و مراکز تفریحی و تجاری آن به یکی دیگر از مقاصد توریستی گردشگران اروپا و ایتالیا تبدیل شده است. از جمله می توان به آثار هنری لئوناردو داوینچی در این شهر اشاره نمود. بیش از 200 کلیسا در شهر ونیز واقع شده است که از میان آن ها می توان به کلیسای سن مارکو و سانتا ماریا اشاره نمود. کلیسای سانتا ماریا ماگوری، کلیسای سن پل، کلیسای سن کلمنته، کلیسای مسیح و کلیسای سنت پیتر در شهر رم باستان قرار دارند که با وجود بیش از 900 کلیسا در شهر رم و واتیکان آن را به شهر مذهبی و مسیحی ایتالیا تبدیل کرده است. گذشته از آن حضور شخص پاپ در شهر رم باعث گردیده است سالانه هزاران نفر برای بازدید و شنیدن آموزه های پاپ به رم سفر کنند همچنین شهر رم مملو از مجسمه های زیبایی است که آثار هنری مردم را به رخ می کشاند. شهر فلورانس نیز یکی دیگر از مقاصد گردشگری مذهبی ایتالیاست که می توان به کلیسای جامع سانتا ماریا دل پوپولو در این شهر اشاره نمود.

موزه های ایتالیا از دیگر اماکن تفریحی ایتالیا محسوب می شوند. موزه های شهر فلورانس مملو از آثار هنری هنرمندان بزرگی چون جیوتو، بوتیچلی، لئوناردو داوینچی و میکلآنژ است و موزه‌ی بی سقف دنیا در شهر رم واقع شده است که فرهنگ، تاریخ، هنر و معماری مردم باستان این کشور را به خوبی نمایش می دهد. باشکوه ترین و بزرگترین آمفی تئاتر رمی کلوزیوم یا کولوسئوم است که مرکز سرگرمی امپراطوران رم بوده است و امروزه به یکی از اماکن تفریحی ایتالیا برای گردشگران تبدیل شده است.

نمی توان گنجینه تاریخی فلورانس را که در مرکز تاریخی فلورانس واقع شده است را نادیده گرفت کلیسای جامع فلورانس و برج جیوتو در کنار آن و کلیسای سنت جان در جلوی آن واقع شده اند و آثار هنری دیگر نیز در پیرامون آن قرار دارد. از جمله این امکان تفریحی ایتالیا کاخ مدیچی، کلیسای سن لورنس، موزه سن مارک، مجسمه داوود و بپتیستری سن جووانی می باشند که مرکز تاریخی فلورانس را به یک مرکز تفریحی و دیدنی جذابی تبدیلی کرده است.

هر یک از این کلیساها، موزه ها، آمفی تئاترها و اماکن تفریحی ایتالیا زیبایی های خاص خود را داشته و یک اثر هنری به حساب می آیند و این شبه جزیره مدیترانه ای را به مهد توریستی بزرگ تبدیل کرده است.