اماکن تاریخی ایتالیا

اماکن تاریخی ایتالیا که نشانگر قدمت چندین هزار ساله این کشور است، موجب جلب نظر توریست‎ها و گردشگران به این کشور شده است. چنانکه گفته‎ می‎شود ایتالیا علاوه بر داشتن آب و هوای جغرافیایی مطبوع، دارای چندین آثار تاریخی زیبا نیز هست که تحسین گردشگران را بر‎انگیخته است. در زیر به مهمترین این آثار و ویژگی‎های برجسته اماکن تاریخی ایتالیا اشاره‎ می‎کنیم.

بنر نمونه 870*120

کولوسئوم (سالن بزرگ)

کولوسئوم یا سالن بزرگ یکی از اماکن تاریخی ایتالیا ، از آثار به جا مانده از امپراتوری روم است که پس از آتش سوزی بزرگ روم در سال 64 میلادی بنا شد. ساخت کولوسئوم در زمان تیتوس آغاز شد اما با سقوط وی، تکمیل آن توسط دومیتیان به اتمام رسید.

علاوه بر ساختمان کولوسئوم، اماکن تاریخی ایتالیا ی دیگری نیز در نزدیکی این اثر تاریخی وجود دارد که قدمت آنها به 2600 سال قبل بر‎ می‎گردد. ساختمان کولوسئوم به شکل بیضی‎ است و 187 متر طول و عرض آن در حدود 155‎ می‎باشد. ارتفاع کولوسئوم 50 متر با سه طبقه با اتاق‎هایی شیروانی است. این اثر زیبا از آجر‎ها و بتن ساخته شده و معماری و هنری که در ساخت آن به کار رفته، سالانه 50 تا 70 هزار نفر تماشگر را به سمت خود جذب‎ می‎نماید. کولوسئوم در حال حاضر یکی از آثار تاریخی ایتالیا بوده که محبوبیت زیادی در بین علاقمندان به تاریخ دارد.

برج کج پیزا

برج پیزا یکی دیگر از اماکن تاریخی ایتالیا می‎باشد که شرروع ساخت آن به سال 1173 میلادی بر‎ می‎گردد. این برج طی 177 سال ساخته شد. علت طول کشیدن زمان ساخت آن فرو ریختن آن در میانه کار به دلیل سست بودن پایه ساختمان باز‎ می‎گردد. مهندسانی که مسئولیت ساخت این برج را بر عهده داشتند آن برای شیب دار ساختن برج، یک سوی آن را بلندتر از سوی دیگر ساختند. این برج در سال 2001 نیز مورد بازسازی قرار گرفت.

دریاچه کامو

دریاچه کامو بخشی از اماکن تاریخی ایتالیا محسوب‎ می‎شود که دارای ویلاهایی از دوران روم باستان‎ می‎باشد. این منطقه جغرافیایی دارای آب و هوایی مطبوع است و دریاچه نیز به شکل Y معکوس که از شمال غرب کومو آغاز و در جنوب شرق لکو امتداد‎ می‎یابد، نیم دیگر این دریاچه به کولیوکو‎ می‎رسد.

پوزیتانو

پوزیتانو یک شهر کوچک واقع در ساحل آمالفی، دارای ناهممواری‎ها و مناظر طبیعی بکر و زیباست. این شهر از آنجا که در دوره قرون وسطی به عنوان یکی از شهرهای پر رونق اروپا محسوب‎ می‎شد، یکی از اماکن تاریخی ایتالیا به شمار‎ می‎رود. جان اشتاین یک نویسنده مشهور با کمک یک ماهیگیر شروع به نوشتن در رابطه با جاذبه‎های تاریخی این شهر کردند.